Stalo se...

STALO SE v BŘEZNU 2019

9. 2. 2019

Na konci března už byly rozkvetlé nejen zlaté deště, ale i „špendlíky“, meruňky a některé sakury. Také naše oblíbená sakura v ulici U Višňovky rozkvetla.

Horizont získal novou obyvatelku pro byt č. 10. Ale o jinou obyvatelku jsme přišli. Koncem měsíce nás zastihla smutná zpráva, o jejím zesnutí.  Kromě této smutné události jsme se však mohli [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ÚNORU 2019

6. 3. 2019

Únor začal hustým sněžením a skončil jarním sluncem. Pro srovnání začátku a konce měsíce sem dáváme fotky z procházek na začátku a na konci měsíce.

Konečně jsme vyhodnotili průzkum spokojenosti klientů pečovatelské služby. Žádné velké překvapení nám nepřinesl. Zájemci jej najdou na této stránce v příslušné rubrice.
V průběhu února jsme stále hledali nového obyvatele. Na samém [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v LEDNU 2019

20. 3. 2019

Ve stacionáři poměrně dost klientů „klempírovalo“ a naše řady byly prořídlé.

Dvě z  obyvatelek oslavily v lednu narozeniny – 93. a 96. Každá z nich své  spoluobyvatelky a personál velkoryse pohostily vínem a chlebíčky. Narozeniny obě oslavili na biblické hodině, které od ledna probíhají v salonku. Je nam na ně víc klidu a nejsou narušovány provozem [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v PROSINCI 2018

31. 4. 2019

Prosinec byl na události opravdu bohatý. Tento měsíc je prakticky o týden kratší než ostatní, neboť co se nestihne do Vánoc, to se nestihne vůbec a týden mezi Vánocemi a Novým rokem plyne úplně jinak než kterékoli období roku.
Začali jsme hledat nového obyvatele pro byt č. 10.
Denisa nám oznámila, že ke konci roku opustí svůj [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v LISTOPADU 2018

20. 4. 2018

V listopadu se v Horizontu uvolnil byt. Rozeslali jsme nabídky deseti zájemcům, ale ti se buď neozvali nebo ještě nemají zájem a chtějí nadále zůstat v pořadníku. Čeká nás tedy druhé kolo. Ale v hektické době před Vánocemi to asi nestihneme a novou obyvatelku tedy asi získáme až v příštím roce.

Předseda Střediskové [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ŘÍJNU 2018

9. 5. 2018

I v říjnu bylo krásné počasí – až nepřirozeně. Ještě stále mohl odpolední program probíhat na zahradě a procházky jsme nemuseli nijak zkracovat. Několikrát jsme si během procházky po obědě rozdělali v komunitní zahradě oheň a v popelu jsme pekli brambory.

Dva obyvatelé penzionu bylyi hospitalizování a stacionář také prořídl.
Jedna klientka vzápětí po „Babím létě“ onemocněla [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ZÁŘÍ

26. 5. 2018

Počasí bylo stále letní a teploty často atakovaly pětadvacítku. Ale vzhledem k dlouhodobému suchu a tomu, že léto začalo letos podstatně dřív, už někdy v dubnu, se i podzim začal hlásit brzy.Nicméně pořád se dalo vysedávat na zahradě.

V září nás zasáhla smutná událost. Stav jedné z našich obyvatelek se zhoršil natolik, že musela být hospitalizována [...]

Zobrazit celý článek

STALO se v SRPNU

18. 2. 2018

Posilou ve stacionáři vyl brigádník Roman, který přes prázdniny vedl výtvarnou dílnu. Přinesl mnoho nápadů a klienty to s ním viditelně bavilo. Jednou z aktivit bylo dotváření druhé části portrétu. Další posilou byla Anna. Od prosince loňského roku zde bydlí a vykonává pohotovostní dobrovolnickou službu. Zároveň studuje sociální práci v Polsku sociální práci a o [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ČERVNU 2018

24. 2. 2018

Z letošní hojné úrody všeho ovoce jsme měli užitek i my. Od několika lidí z okolí jsme dostali třešně a višně. Není třeba dodávat, že se velmi hodily na „stacionářské pekárně“ a výsledkem byly výborné bublaniny.

Poprvé jsme pozvali klientky stacionáře na novou terasu a Drahomíra tam s nimi strávila svůj odpolední [...]

Zobrazit celý článek

STALO se v KVĚTNU 2018

28. 4. 2018

Léto pokračovalo celý druhý jarní měsíc. Ale kromě toho, že všichni vnímali, že kvůli počasí není celková situace úplně normální, tak v našem malém „horizontském“ světě vše normální bylo a plynulo celkem v poklidu.

Své první narozeniny zde oslavila nejnovější obyvatelka. Pro spoluobyvatelky si připravila pohoštění na biblickou hodinu – víno a chlebíčky. [...]

Zobrazit celý článek