Stalo se...

STALO SE v PROSINCI 2018

31. 4. 2019

Prosinec byl na události opravdu bohatý. Tento měsíc je prakticky o týden kratší než ostatní, neboť co se nestihne do Vánoc, to se nestihne vůbec a týden mezi Vánocemi a Novým rokem plyne úplně jinak než kterékoli období roku.
Začali jsme hledat nového obyvatele pro byt č. 10.
Denisa nám oznámila, že ke konci roku opustí svůj [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v LISTOPADU 2018

20. 4. 2018

V listopadu se v Horizontu uvolnil byt. Rozeslali jsme nabídky deseti zájemcům, ale ti se buď neozvali nebo ještě nemají zájem a chtějí nadále zůstat v pořadníku. Čeká nás tedy druhé kolo. Ale v hektické době před Vánocemi to asi nestihneme a novou obyvatelku tedy asi získáme až v příštím roce.

Předseda Střediskové [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ŘÍJNU 2018

9. 5. 2018

I v říjnu bylo krásné počasí – až nepřirozeně. Ještě stále mohl odpolední program probíhat na zahradě a procházky jsme nemuseli nijak zkracovat. Několikrát jsme si během procházky po obědě rozdělali v komunitní zahradě oheň a v popelu jsme pekli brambory.

Dva obyvatelé penzionu bylyi hospitalizování a stacionář také prořídl.
Jedna klientka vzápětí po „Babím létě“ onemocněla [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ZÁŘÍ

26. 5. 2018

Počasí bylo stále letní a teploty často atakovaly pětadvacítku. Ale vzhledem k dlouhodobému suchu a tomu, že léto začalo letos podstatně dřív, už někdy v dubnu, se i podzim začal hlásit brzy.Nicméně pořád se dalo vysedávat na zahradě.

V září nás zasáhla smutná událost. Stav jedné z našich obyvatelek se zhoršil natolik, že musela být hospitalizována [...]

Zobrazit celý článek

STALO se v SRPNU

18. 2. 2018

Posilou ve stacionáři vyl brigádník Roman, který přes prázdniny vedl výtvarnou dílnu. Přinesl mnoho nápadů a klienty to s ním viditelně bavilo. Jednou z aktivit bylo dotváření druhé části portrétu. Další posilou byla Anna. Od prosince loňského roku zde bydlí a vykonává pohotovostní dobrovolnickou službu. Zároveň studuje sociální práci v Polsku sociální práci a o [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ČERVNU 2018

24. 2. 2018

Z letošní hojné úrody všeho ovoce jsme měli užitek i my. Od několika lidí z okolí jsme dostali třešně a višně. Není třeba dodávat, že se velmi hodily na „stacionářské pekárně“ a výsledkem byly výborné bublaniny.

Poprvé jsme pozvali klientky stacionáře na novou terasu a Drahomíra tam s nimi strávila svůj odpolední [...]

Zobrazit celý článek

STALO se v KVĚTNU 2018

28. 4. 2018

Léto pokračovalo celý druhý jarní měsíc. Ale kromě toho, že všichni vnímali, že kvůli počasí není celková situace úplně normální, tak v našem malém „horizontském“ světě vše normální bylo a plynulo celkem v poklidu.

Své první narozeniny zde oslavila nejnovější obyvatelka. Pro spoluobyvatelky si připravila pohoštění na biblickou hodinu – víno a chlebíčky. [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v DUBNU 2018

25. 5. 2018

Hned prvního dubna byly Velikonoce a vzápětí po nich přišlo léto. Teploty se šplhaly ke pětadvaceti stupňům a dubnové počasí letos rozhodně nebylo aprílové. Za celý měsíc nezapršelo a všechno kvetlo o sto šest. Bylo to sice příjemné ale ne normální. Už během dubna odkvetlo téměř vše co normálně kvete v květnu. Snažili jsme se [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v BŘEZNU 2018

16. 1. 2018

Do března jsme vstoupily zmrzlí. První týden byly teploty ještě hluboko pod nulou.
V březnu jsme se dočkali nečekané ztráty. Jedna klientka stacionáře odešla vlastně ze dne na den do pobytového zařízení. Jejího odchodu jsme litovali o to více, že k  němu došloprakticky ze dne na den.
V průběhu měsíce byl stacionář ostatně poměrně často poloprázdný. K [...]

Zobrazit celý článek

STALO SE v ÚNORU 2018

27. 2. 2018

Únor byl ve znamení zařizování. S koncem ledna byly dokončeny všechny práce uvnitř Horizontu. Bylo potřeba stěhovat a různě přemisťovat starý nábytek, ale také dokoupit nějaký nový.  Nové psací stoly, police, skříně, stěhování věcí – nábytku, šanonů, dokumentů … z provizorního útočiště v kůlně na zahradě atd. Zkrátka nenudili jsme se.
A opět jsme to vše [...]

Zobrazit celý článek