STALO SE v ZÁŘÍ 2021

Babí léto  bylo krásné. Celkově bylo možná lepší počasí než během prázdnin. Využívali jsme toho hlavně na procházkách se stacionářem, po kterých jsme leckdy zůstali na odpolední kávu na zahradě. A jednou jsme také vytáhli z mrazáku buřty, které nám zbyly po červnové oslavě 20. výročí otevření Horizontu. Rozdělali jsme oheň a buřty upekli.

V průběhu měsíce posílily řady obyvatelek dvě nové dámy. Nastěhovaly se novíé obyvatelky bytů č. 10 a 11. Ještě čekáme až se nám vrátí jedna dámaá z nemocnice a budeme – pokud jde o obyvatelky – komplet.

Po letní pauze začaly biblické hodiny.

Opět nás dvakrát navštívila Renata s Megginkou.

Mooňáček přišel v září jen jednou. V druhé polovině měsíce byla jeho panička poněkud nakřapaná. Snad ještě v říjnu nějakou návštěvu stihneme než nás počasí donutí uložit se k zimnímu spánku. Ještě přikládáme článek z novin o tom, že Mooňáček nechodí jen k nám. Byl i v domově pro seniory v Mlékovicích, kde navštěvoval klienty přímo na pokojích !!!!!!!!!!

Pokračovali jsme se cvičením na židlích s pí. Jeřábkovou. Dokáže dámy ke cvičení strhnout líp než se to dařilo nám. byli bychom rádi, kdybychom čtrnáctidenní cyklus těchto cvičení dokázaly udržet.

V září bylo zprovozněno komunitní centrum půda v budově místního úřadu. Jde vlastně o nově přistavěné patro, kde je spoustu místa, které mohou místní spolky využívat.  Jednoho dne jsme tam navozili klienty stacionáře – hlavně ty suchdolské – a paní Krumpholcová byla tak hodná, že nás tam provedla. Dámy z nových prostor byly nadšené.

Se zářijovým výletem jsme navázali na ten srpnový a jeli se podívat na další Santiniho veledílo – klášter Plasy. Jde o ohromnou stavbu nebo spíš komplex staveb. Většina z nich je v dosti bídném stavu, do kterého se dostali během komunistické diktatury, kdy církevní památky stály na jedné z posledních příček žebříčku důležitosti – jakkoli za nimi byla zvučná jména. Ale části, které už jsou zrekonstruovány jsou opravdu nádherné a velmi působivé.

V září jsme tu měli 3 kulturní akce pro veřejnost.

O tu první se postaral pan Jan Kopinec.. Už nám vyprávěl loni a to o bodavém hmyzu, kde zúročil svůj včelařská koníček. Tentokrát zúročil svůj koníček myslivecký a povídal nám o divočácích, srcích a jelenech a o tom jak zapadají do ekosystému lesa.